Strona Główna WES Sp. z o.o.
Konkursy
Strona Główna WES Sp. z o.o.
Strona Główna WES Sp. z o.o.
O firmie  
 
EKSTRAKTY SŁODOWE  
 
Oferta  
 
Piwowarstwo Domowe  
 
Przepisy kulinarne  
 
Galeria  
 
Certyfikaty  
 
Kontakt  
 
  
 
e-SKLEP
  
 
   
 
  O firmie
Wytwórnia Ekstraktów Słodowych Sp. z o.o. znajduje się w Wolsztynie – mieście przy trasie Zielona Góra – Poznań, około 120 km od granicy polsko – niemieckiej.

Powstanie zakładu datuje się na 1909 rok. W tym czasie spełniał rolę lokalnego browaru i słodowni. W latach czterdziestych XX w. rozpoczęto pierwsze próby laboratoryjne produkowania ekstraktu słodowego. Po wielu wnikliwych badaniach, przeprowadzonych przez grupę specjalistów, w 1956 roku rozpoczęto produkcję ekstraktów słodowych na skalę przemysłową, która prowadzona jest nieprzerwanie do dzisiaj.

Od początku istnienia zakład umacniał swoją pozycje na rynku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i dbając o ich satysfakcję. Pomimo wielu przeobrażeń zakładów przemysłu spożywczego w Polsce, Wytwórnia Ekstraktów Słodowych może poszczycić się prężną działalnością.

Proces technologiczny prowadzony jest metodami tradycyjnymi, w oparciu o sprawdzone surowce. Uważnie słuchamy informacji o potrzebach naszych klientów, a każdy wytworzony przez nas produkt dostosowany jest do indywidualnych potrzeb. Dzięki wykwalifikowanej, stabilnej załodze i wprowadzanym punktom kontroli produkcji, nasze wyroby są zawsze wysokiej jakości. Ekstrakt z każdej partii produkcyjnej, wychodzący do klienta jest poddawany badaniom laboratoryjnym, po których wystawiany jest atest jakościowy.

Jesteśmy obecni z naszymi produktami w wielu gałęziach przemysłu spożywczego, naszymi klientami są zakłady przemysłu cukierniczego, a także piekarnie przemysłowe i rzemieślnicze. W ostatnim czasie wprowadziliśmy na rynek nowe produkty – ekstrakty słodowe do domowego warzenia piwa.

Nasze ekstrakty słodowe ciągle zdobywają zaufanie klientów krajowych a także korporacji międzynarodowych. Na każdym etapie pracy wykorzystywana jest wiedza, doświadczenie i dokładność pracowników. Dbając o wysoką pozycję na rynku troszczymy się o jakość naszych produktów oraz jesteśmy gotowi do wprowadzenia ulepszeń we wszystkich dziedzinach naszej działalności.

Przedwojenne etykiety na butelki z piwem produkowanym w wolsztyńskim browarze

     z wirtualnej kolekcji Jana Skrzyniarza


©  WES Sp. z o.o.